Haber

Horlama Cinayeti Sanığına Ruh Sağlığı Raporu Talebi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde oturan Muzaffer Esen, horladığı için kendisini uyaran meslektaşı Kenan Maral’ı bıçakladı. Cinayetin ardından Esen’in avukatları müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etti.

Bunun üzerine Esen’in Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevkine karar verildi.

Olay, geçen yıl 12 Aralık günü saat 06.00 sıralarında Yalıkavak Mahallesi’ndeki personel lojmanında meydana geldi. Bir otelin plajında ​​güvenlik görevlisi olan Kenan Maral, teze göre aynı odada bulunan meslektaşı Muzaffer Esen’i daha önce horladığı için uyardı. Olaya iki gün kala çiftin ortasında çıkan ‘horlama’ nedeniyle çıkan tartışma nedeniyle mesai saatleri değişti.

Gece vardiyasında çalışan Muzaffer Esen, sabah saatlerinde pansiyona dönerken meslektaşı Maral’ı uykusunda 20 yerinden bıçakladı. Esen daha sonra polisi arayarak teslim oldu. Gözaltına alınan Esen, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak adliyeye sevk edildi.

Soruşturmanın ardından sanık Muzaffer Esen hakkında “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Esen’in Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davası bugün başladı. Duruşmaya sanık Muzaffer Esen ve tarafların avukatları katıldı. Esen, duruşmada ifadesinde, ‘Kenan bana ve eşime lanet okudu. Kör oldum, masaya bıçakla saldırdım. Benden daha büyüktü ve ikimiz de yatağa düştük. “Bıçaklamaya devam ettim” dedi.

Esen’in avukatları ise müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığını belirterek Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden rapor istedi.

Fotoğraf: Olay yeri…

Mahkeme heyeti, istenen raporun alınması için sanık Muzaffer Esen’in hastaneye sevkine ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 11 Ekim’e erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu